!!!YALOVA DA YASAMAK GÜZELDİR!!!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

!!!YALOVA DA YASAMAK GÜZELDİR!!!

YALOVANIN PAYLASIM PLATFORMUNA HOŞ GELDİNİZ

AnasayfaGİRİŞAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

YALOVADA İŞ GARANTİLİ TERSANECİLİK KURSU

YazarMesaj
SeMp@TuRk
WEBMASTER ADMİN
WEBMASTER ADMİN
SeMp@TuRk

Erkek Mesaj Sayısı : 241

YALOVADA İŞ GARANTİLİ TERSANECİLİK KURSU Empty
MesajKonu: YALOVADA İŞ GARANTİLİ TERSANECİLİK KURSU   YALOVADA İŞ GARANTİLİ TERSANECİLİK KURSU Icon_minitimePerş. Ekim 08, 2009 3:12 pm

Yalova Valiliği ile Altınova Tersaneciler Birliği`nin ortaklaşa düzenlediği istihdam garantili tersanecilik kursu Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü`nde törenle açıldı. Yalova Altınova Beldesinde bulunan ve kısa bir sürede faaliyete girecek olan tersanelerin işçi ihtiyacını karşılamak amacı ile istihdam garantili kaynakçılık ve elektrikçilik kursu açıldı. Altınova`da kurulacak 40 ortaklı tersaneye kalifiye eleman yetiştirmek amacını güden kurs 400 kişilik .4 ay sürecek olan kurs 60 elektrik, 340 kaynakçı yetiştirecek. Kurs iş garantili olma özelliği ile dikkat çekiyor. Yalova Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay ve Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanın Hakkı Kan yaptıkları konuşmalarda tersane yatırımının önemini vurguladılar. Çok sayıda kişinin katıldığı törene üst düzey bürokratlar, siyasiler ve belediye başkanları da katıldı. Yeni bir model kurduklarını ifade eden Yalova Valisi Erbay; "Hayatımın en mutlu günlerinden birini yaşıyorum. Burada yapılacak antlaşma ile vatandaşlarımız iş sahibi olacaklar" dedi. Devletin asıl vazifesinin de bu olduğuna dikkat çeken Yalova Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay, ülkenin şu andaki kaostan kurtulmasının tek çözümünün işsiz gençlere iş imkanı sağlamaktan geçeceğini vurguladı. Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kan da "Dedemin dedesi de tersanelerde çıraktı. O günlerden bugünlere geldiğimizde ben bu sektörün içinde ve bugünkü konumdayım. Siz kursiyer arkadaşlarımızın da inançla, azimle çalışarak yarınlarda bu sektörde söz sahibi olmanızı, önemli yerlere gelmenizi temenni ediyorum" dedi.

Çiftlikköy Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özdemir ise yaptığı konuşmada, projenin Türkiye`de örnek teşkil edeceğini vurguladı. Yapılan konuşmaların ardından Yalova Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay ve Yalova Altınova Tersane Girişimcileri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kan, imza töreni ardından kaynak ve elektrik atölyelerini gezdiler ve Okul Müdürü Ahmet Özdemir`den verilecek kurs hakkında bilgi aldılar.

( ALINTIDIR )
https://yalovam77.editboard.com

YALOVADA İŞ GARANTİLİ TERSANECİLİK KURSU
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yalovada eniyi cafe neresi?? neden